Trendy kuchenne w 2023 roku

0
213
Trendy kuchenne w 2023 roku

Każdy sezon przynosi nowe rozwiązania modowe w świecie projektowania wnętrz, a rok 2023 nie jest wyjątkiem. Nowe trendy pojawią się również w projektowaniu kuchni. Jaka będzie stylowa kuchnia 2023 roku? Coraz popularniejszy styl urządzania oddaje hołd dobremu wzornictwu i nawiązuje np. do natury. Skorzystaj ze starannego doboru kolorów, dekoracji i żywych roślin. Nowe pomysły obejmują również nowoczesne klasyczne style klasyczne i nowoczesne, a także inne aranżacje oparte na eklektyzmie i fuzji stylów. Idee ekologii i redukcji odpadów będą odgrywać coraz większą rolę również w wystroju wnętrz.

Baterie kuchenne – jaki model wybrać do modnej kuchnii?

Najnowsze trendy w doborze baterii kuchennych wskazują niezmienne od lat wartości związane z atrakcyjną formą i zorientowaną na wygodę funkcjonalnością. W kuchni zlewozmywak i akcesoria tworzą rodzaj kolażu, który znacząco wpływa na wizualny charakter pomieszczenia. Kolejnym warunkiem jest połączenie wielofunkcyjności i ekologii z ekonomią. Takie są obecne trendy w bateriach kuchennych. Baterie kuchenne muszą być funkcjonalne. Powinny więc idealnie komponować się z naszym zlewozmywakiem – dobieramy odpowiednią wysokość baterii i długość wylewki, biorąc pod uwagę kształt, głębokość oraz rodzaj materiału, z jakiego wykonany jest zlewozmywak. Wyciągana i obrotowa wylewka podniesie komfort codziennych czynności.

Postaw na odważne kolory

Po dominacji złamanej bieli nadszedł przełomowy moment awangardowej intensywnej barwy. Kunsztowne szmaragdowe lub granatowe blaty doskonale komponują się z blatami z szlachetnego naturalnego drewna. Na razie zostawiamy jasne ściany. Błyszczące meble zastępuje wyrafinowany głęboki mat. To spora odmiana po minimalistycznym projekcie, w którym wystrój kuchni oddaje atmosferę sterylnego i prostego miejsca, a nie gustownego rodzinnego domu. Dziś idziemy w kierunku aranżowania naszych pokoi w sposób, który wprowadza nas w harmonię i daje poczucie komfortu – odzwierciedlenie prywatnej oazy.

AGD i urządzenia w nowoczesnej kuchnii

Nowoczesna kuchnia powinna być urządzona w taki sposób, aby była jak najbardziej komfortowa. Na przykład niektórzy ludzie zakochują się w bezdotykowych bateriach kuchennych, które pozwalają umyć ręce bez zabrudzenia baterii lub uchwytu baterii. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli masz na rękach mąkę lub sok z buraków. Funkcjonalne kuchnie coraz częściej wyposażane są w płyty indukcyjne zamiast tradycyjnych płyt gazowych. Nie dość, że zajmują mniej miejsca, to jeszcze ciekawiej wyglądają. Nowe trendy wnętrzarskie koncentrują się na dopasowaniu stylu i koloru urządzeń do aranżacji kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here