Jak zacząć grać na gitarze?

0
112
Jak zacząć grać na gitarze?

Gitara to wspaniały instrument, który można ze sobą wziąć praktycznie wszędzie i w każdej chwili zacząć na niej grać. Wiele osób, które by chciały zacząć naukę nurtuje wiele pytań: czy nauka na gitarze jest trudna? Co jest niezbędne by zacząć grać? Czy uczyć się samemu, czy jednak podjąć gdzieś naukę? Jeśli nurtują Cię te pytania, zapraszamy do przeczytania tego krótkiego artykułu.

Co jest potrzebne na starcie?

Na początek, warto zapoznać się z krótką teorią, która jest mniej skomplikowana i obszerna, niż na przykład w nauce gry na pianinie. Gitara ma 6 strun, zaczynając podstawowego stroju od najcieńszej: struna: E1, struna: B2 lub H2, struna: G3, struna: D4, struna: A5, struna: E6. Można używać piętnastu progów, dzięki którym na gitarze można odegrać praktyczne wszystkie utwory innych instrumentów. Kolejną ważną rzeczą jest rytmika, której zachowaniu pomaga metronom wybijający rytm, który można ustawić go wedle swojego życzenia i potrzeb.By wyćwiczyć palce i odpowiedni nacisk na struny oraz układ ręki, warto jako pierwszą swoją gitarę wybrać gitarę klasyczną. Akustyczna jest uznawana za trudniejszą do nauki, elektryczna zaś często jest uzanawana jako “za łatwa”. Opinia ta jest zapewne spowodowana tym, że gitara elektryczna nie wymaga tak mocnego nacisku na struny, dlatego może być potem trudność, by zagrać na innym typie gitary.

Czy można nauczyć się gry na gitarze w domu?

Jest możliwość nauczenia się teorii, dźwięków oraz samych podstaw w domu. Można jednak zrobić sobie tym krzywdę na przykład przyzwyczajając się do ustawiania zbyt równoległego lewej ręki do gryfu, uchwytu piórka, czy też pomieszanie dźwięków przy użyciu tabulatorów. Warto choćby na sam początek zapisać się do kogoś, kto jest już doświadczonym nauczycielem lub na warsztaty, czy też studium muzycznego, by nie wyrobić u siebie złych i kłopotliwych do naprawy nawyków.

Dobrym miejscem na start nauki gry na gitarze jest Studium Muzyczne z Poznania – Świat Gitary https://www.swiatgitary.com.pl/ które prowadzi zajęcia z nauki gry na również innych instrumentach. Doświadczeni muzycy z chęcią odpowiedzą na każde pytanie oraz pokierują każdego, kto się chce nauczyć grać na instrumencie, który oferują. Nauka prowadzona jest na każdym etapie zaawansowania i w stylu, na którym interesantowi zależy. Szkoła jest wszechstronna. Nauka gry na gitarze, na pianinie, ukulele oraz nauka śpiewu – to nie tylko same sztywne 45 minutowe lekcje. Urozmaiceniem i dużym plusem są oferowane przez szkołę warsztaty dla dzieci i wydarzenia dla dorosłych. Zapisy odbywają się cały rok, więc nie ma potrzeby na czekanie i odkładanie swoich zainteresowań do następnego semestru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here