Najlepsze wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry trądzikowej

1
267
Najlepsze wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry trądzikowej

Trądzik jest jedną z najczęstszych chorób skóry na świecie. Prawie 80% nastolatków i młodych dorosłych doświadczy go w pewnym momencie swojego życia. Dla wielu osób, trądzik staje się rzadszy wraz z wiekiem, jednak wiele osób zmaga się z nim również w wieku dorosłym. To może być stresujące, nieprzyjemne i denerwujące – ale na szczęście istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać go pod kontrolą. Czytaj dalej, aby poznać nasze najlepsze wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry trądzikowej!

Nie kładź się do łóżka z makijażem

Chociaż możesz myśleć, że wystarczy po prostu umyć twarz przed snem, warto zrobić nieco więcej w kierunku poprawy zdrowia Twojej skóry, zwłaszcza jeśli cierpisz na trądzik. Brak oczyszczania twarzy przed snem może prowadzić do powstawania wyprysków, zaskórników i zatkanych porów. Może to również prowadzić do powstawania zmarszczek i przedwczesnego starzenia się. Brud i olej, które gromadzą się w ciągu dnia muszą być zmyte przed pójściem do łóżka, czy masz trądzik, czy nie. Pory to kanały, przez które skóra poci się i wyrzuca martwe komórki. Jeśli pory się zatkają, mogą przyczynić się do nasilenia trądziku.

Złuszczanie jest kluczem

Chociaż ważne jest, aby pamiętać, aby nie przesadzić ze złuszczaniem, może to również pomóc w zmniejszeniu trądziku. Złuszczanie co kilka dni może pomóc usunąć martwe komórki skóry z powierzchni skóry i odblokować pory. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz skórę tłustą lub trądzikową. Pamiętaj, aby unikać stosowania produktów na bazie alkoholu, ponieważ mogą one wysuszać skórę. Zamiast tego zdecyduj się na delikatny, naturalny środek złuszczający, taki jak z łupiny kokosa lub orzecha włoskiego.

Nie szoruj zbyt mocno

Peelingi mogą być świetne dla Twojej skóry, ale pamiętaj, że powinny być stosowane delikatnie. Zbyt częste szorowanie może powodować podrażnienia skóry, co może potencjalnie prowadzić do trądziku. Jeśli peeling do twarzy jest częścią Twojej rutyny pielęgnacji skóry trądzikowej, staraj się używać go nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Pamiętaj, że skóra jest wrażliwym organem, który wymaga troski i delikatności. Zbyt mocne szorowanie może powodować podrażnienia, a także powstawanie wyprysków.

Używaj delikatnych środków czyszczących ze składnikami zwalczającymi trądzik

Niektóre wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry trądzikowej są proste, a jednocześnie skuteczne. Używanie delikatnego środka czyszczącego o niskim pH jest jedną z nich. . Używanie środka czyszczącego o niskim pH może pomóc w zapobieganiu powstawaniu wyprysków i podrażnień.

Kolejna wskazówka dotycząca pielęgnacji skóry trądzikowej to szukanie środków czyszczących zawierających kwas salicylowy, siarkę lub nadtlenek benzoilu.

Zmień kosmetyki na niekomedogenne

Niektóre produkty do makijażu zawierają składniki, które mogą zatykać pory i prowadzić do trądziku. Na przykład niektóre fundamenty są wykonane z olejem kokosowym, który jest komedogenny. Jeśli masz skłonność do trądziku, najlepiej poszukać makijażu niekomedogennego. Jeśli używasz kremowego różu do policzków, upewnij się, że nie zawiera on żadnych olejków. Unikaj również produktów z olejami mineralnymi i silikonami.

Chroń się przed słońcem

Jeśli masz skłonność do trądziku, powinnaś wiedzieć, że słońce może przyspieszyć jego rozwój. Upewnij się, że używasz filtrów przeciwsłonecznych każdego dnia, nawet gdy na zewnątrz jest pochmurno. Jeśli masz trądzik, możesz chcieć użyć kremu z wyższym filtrem SPF (co najmniej 30), aby zapewnić sobie maksymalną ochronę. Inne porady dotyczące pielęgnacji skóry trądzikowej obejmują noszenie kapelusza na zewnątrz i unikanie solarium.

Wnioski

Podsumowując, trądzik może być prawdziwym utrapieniem. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać go pod kontrolą. Po pierwsze, upewnij się, że oczyścić twarz dokładnie co najmniej raz dziennie, aby utrzymać swoje pory w czystości. Inne porady dotyczące pielęgnacji skóry trądzikowej obejmują nie chodzenie do łóżka z makijażem i noszenie filtrów przeciwsłonecznych każdego dnia, aby chronić skórę przed słońcem.

1 KOMENTARZ

  1. Zgadzam się z autorem artykułu – tych kilka kroków w zupełności wystarczy. Odkąd zaczęłam dokładnie zmywać makijaż, codziennie aplikować SPF i raz w tygodniu złuszczać skórę mój problem z trądzikiem odszedł w zapomnienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here