Stany Zjednoczone zmniejszą liczbę brygad w Europie z czterech do trzech – przekazał rzecznik Pentagonu Sean Parnell. Jak poinformowano, decyzja ta skutkuje opóźnieniami w rozmieszczeniu wojsk amerykańskich w Polsce. „Polska wykazała się zarówno zdolnością, jak i determinacją w obronie. Pozostali sojusznicy NATO powinni pójść w jej ślady” – podkreślono w komunikacie.
Zajawka pochodzi z artykułu opublikowanego pod adresem: https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-oswiadczenie-pentagonu-chodzi-o-zolnierzy-usa-w-europie-wspo,nId,23480331
Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu




